Nepieciešama konsultācija?
Mēs varam palīdzēt!

Jautājumu gadījumā un individuālas konsultācijas saņemšanai, aicinām sazināties ar mums.

+371 6666 3041 info@nordichomes.lv
Nordic Homes on Facebook Nordic Homes on LinkedIn Nordic Homes on Twitter Nordic Homes on Youtube

Nordic Homes on Facebook Nordic Homes on LinkedIn Nordic Homes on Twitter Nordic Homes on Youtube

Būvniecība ziemā? Jā, ja tā ir modulārā tehnoloģija

23.01.2018.

Ziemas laika apstākļi šogad ir ietekmējuši būvniecības procesus un darbu izpildes grafikus daudzos reģionos visā pasaulē. “Ziemā būvniecības tehnika iestrēgst sniegā, akumulatori ātri izlādējas, un zemā temperatūra negatīvi ietekmē būvmateriālu kvalitāti.” Šie ir tikai daži iemesli, kas būtiski var ietekmēt būvniecības procesus, kas gala rezultātā atstāj iespaidu uz iespējamo investīciju atdevi no ēkas, kā arī būvniecības kvalitāti. 

Betons ir viens no materiāliem, kura “uzvedību” ziemas apstākļos prognozēt ir visgrūtāk. Lai gan ir vairākas metodes, lai būvniecības darbi objektā turpinātos, to īstenošana prasa ievērojamus laika un materiālo resursu ieguldījumus. Turklāt nav garantijas, ka šīs metodes būs pietiekami efektīvas. “Pēc uzņēmuma Morton Building pieredzes, betona liešana tiek kavēta jebkurā laikā, kad ārā gaisa temperatūra krītas.” 

Izvēloties modulāro būvniecības tehnoloģiju, augstāk minētie faktori ietekmē procesus minimāli vai nemaz. Tas ir saistīts ar to, ka gandrīz 90% no darbu apjoma moduļu ražošanai tiek pabeigti rūpnīcā, kontrolētos mikroklimata apstākļos. Turklāt moduļu montāža objektā aizņem mazāk laika, tādējādi samazinot izmaksas objekta darbu izpildei. “Projekta izstrādātājam, ēkas īpašniekam vai projektētājam vienkārši būs jāgaida atkusnis, lai pabeigtu darbus objektā, savukārt modulārās tehnoloģijas izvēles gadījumā, darbi tiks pabeigti burtiski pāris nedēļu laikā.” 

Arī Nordic Homes pieredzē ir vairāki projekti, kad darbi tika veikti ziemas laikā, izpildot uzstādītos termiņus un ievērojot darbu kvalitāti.  Spilgtākie piemēri ir SPA viesnīca Aizputē, Latvijā un rindu māju projekts Rēdebakā, Zviedrijā.  

Vairāk informācijas un avots: easyupblog.wordpress.com

Attēls: SPA viesnīcas būvniecība un moduļu montāža Aizputē (2016).


Nordic Homes on Facebook Nordic Homes on LinkedIn Nordic Homes on Twitter Nordic Homes on Youtube Nordic Homes on Google Plus

ISO

Privātuma politika
Copyright 2019 Nordic Homes