Nepieciešama konsultācija?
Mēs varam palīdzēt!

Jautājumu gadījumā un individuālas konsultācijas saņemšanai, aicinām sazināties ar mums.

+371 6666 3041 info@nordichomes.lv
Nordic Homes on Facebook Nordic Homes on LinkedIn Nordic Homes on Twitter Nordic Homes on Youtube

Nordic Homes on Facebook Nordic Homes on LinkedIn Nordic Homes on Twitter Nordic Homes on Youtube

Koka daudzstāvu apbūve – Somijas piemērs

19.12.2017. 

Somijā, līdzīgi kā Latvijā, koka apbūve tiek uzskatīta un vērtēta vairāk kā ekskluzīvs un neierasts būvniecības veids. Ilgus gadus priekšroka tika dota tradicionāliem būvniecības materiāliem. Līdz ar to arī sabiedrības domas par kokmateriālu īpašībām būvniecībā ir visai skopas. Tomēr situācija mainās. 

Tāpat kā Latvijā, arī Somijā koka apbūvi ierobežoja normatīvie akti, kas liedza kokmateriālam konkurēt ar citiem būvmateriāliem. “Pirms 20 gadiem Somijā mēs varējām būvēt koka mājas līdz četriem stāviem, taču tikai pavisam nesen valstī ir atļauts būvēt astoņu stāvu ēkas, bet, ja ir veikti īpaši ugunsdrošības aprēķini, tad var celt neierobežotā augstumā,” stāsta Alto Universitātes koka arhitektūras profesors Peka Heikinens. 

Arī jaunie arhitekti un citi būvniecības eksperti izvērtē koka izmantošanu dažādu projektu īstenošanai arvien biežāk. Lai gan Somijā, pēc ekspertu aplēsēm, varētu būt ne vairāk kā 50 koka daudzstāvu ēkas, viens no spilgtākajiem piemēriem ir tapis Pukinmäki, Helsinkos. Četras energoefektīvas, 5 un 7 stāvus augstas ēkas ar 98 dzīvokļiem tika pabeigti 2015. gadā. To konstrukcijās tika izmantots CLT jeb vairāku slāņu masīvkoka paneļi, kas ir krusteniski līmēts, un šie paneļi spēj izturēt ļoti lielas slodzes. Turklāt, pateicoties modulārai būvniecības sistēmai, ēku izdevās pabeigt nepilna gada laikā.

 

LTV raidījums “Vides Fakti” ciemojās Somijā. Skatiet video un lasiet pilnu rakstu šeit: www.lsm.lv.

Avots: www.lsm.lv 


Nordic Homes on Facebook Nordic Homes on LinkedIn Nordic Homes on Twitter Nordic Homes on Youtube Nordic Homes on Google Plus

ISO

Privātuma politika
Copyright 2019 Nordic Homes