Nepieciešama konsultācija?
Mēs varam palīdzēt!

Jautājumu gadījumā un individuālas konsultācijas saņemšanai, aicinām sazināties ar mums.

+371 6666 3041 info@nordichomes.lv
Nordic Homes on Facebook Nordic Homes on LinkedIn Nordic Homes on Twitter Nordic Homes on Youtube

Nordic Homes on Facebook Nordic Homes on LinkedIn Nordic Homes on Twitter Nordic Homes on Youtube

Koks kā viens no arhitektoniskajiem risinājumiem Rail Baltica stacijai

05.11.2018.

Rail Baltica stacijai starptautiskajā lidostā “Rīga” ir sagatavoti trīs arhitektoniskā risinājuma varianti, kas ir bāzēti atšķirīgos konceptos.
Pirmais – kompaktums un saulesgaisma, iekļaujot dabas elementus, kur dominējošie fasādes elementi ir koks un metāls. Otrais – cieša saikne ar dabu, koku ieskauto Baltijas jūru, respektējot Latvijas koka arhitektūras tradīcijas, koks ir arī dominējošais fasādes elements. Trešais – plašums, caurspīdīgums un gaisma, dominējošie elementi ir stikls un metāls.
Arhitekts, Jānis Dripe, uzsver, ka koka konstrukciju lietojums un lidostas stacijas fasādes plastikas uzsvērums, kas skaidri iezīmē apjoma centru un akcentē ieeju tuvojoties lidostai, ir viena laba projekta attīstības alternatīva. Savukārt riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks piemetina: “Es atbalstu koka variantu, jo Latvijai ir tomēr jāiezīmējas pasaulē kā valstij ar zaļo domāšanu, zaļu pieeju risinājumiem, izceļot ilgtspējīgu attīstību. Stacijai, kura atrodas starptautiskajā lidostā, ir jābūt kā Latvijas vizītkartei”.
Līdz šī gada beigām lidostas “Rīga” un “Eiropas Dzelzceļa līniju” (EDzL) vadība izvēlēsies vizuāli atbilstošāko un funkcionāli labāko risinājumu.

Avots: https://www.lsm.lv


Nordic Homes on Facebook Nordic Homes on LinkedIn Nordic Homes on Twitter Nordic Homes on Youtube Nordic Homes on Google Plus

ISO

Privātuma politika
Copyright 2019 Nordic Homes