Nepieciešama konsultācija?
Mēs varam palīdzēt!

Jautājumu gadījumā un individuālas konsultācijas saņemšanai, aicinām sazināties ar mums.

+371 6666 3041 info@nordichomes.lv
Nordic Homes on Facebook Nordic Homes on LinkedIn Nordic Homes on Twitter Nordic Homes on Youtube

Nordic Homes on Facebook Nordic Homes on LinkedIn Nordic Homes on Twitter Nordic Homes on Youtube

Piecas “zaļās” būvniecības stratēģijas

08.01.2017.

“Zaļā” domāšanā mūsdienās ir kļuvusi par plaši izplatītu un populāru trendu. Un tas nav nekāds pārsteigums, jo aizvien lielāks valstu skaits cenšas rast risinājumus klimata izmaiņām pasaulē, mēģina samazināt dioksīda emisiju daudzumu, izvērtē dažādus risinājumus bioloģiskai lauksaimniecībai, kā arī domā par videi draudzīgu būvniecību, kas vienlaikus būtu arī ilgtspējīga. Tieši tāpēc attīstītāji, arhitekti un citas iesaistītās puses meklē arvien jaunus un radošus risinājumus ekoloģiskā līdzsvara saglabāšanai, arī būvniecībā.

Šobrīd izšķir piecus ilgtspējīgus un videi draudzīgus būvniecības materiālus.

1. Koka konstrukcijas tiek minētas kā pirmais “zaļais” būvniecības materiāls. Koks sevi jau ir pierādījis un daudzās pasaules valstīs ir spilgti piemēri dažādām koka būvēm. Veidojot jaunus materiālus, tādus kā, piemēram, CLT, par kuru Nordic Homes jau ir stāstījis, iespējas būvēt koka debesskrāpjus ir kļuvusi pavisam reālas. “Kokmateriāli ir ne tikai vieglāki par tēraudu un betonu, bet arī ir ievērojami labvēlīgāki videi. Koks absorbē oglekli un nobloķē to, savukārt tērauds un betons gluži pretēji – izdala oglekli vidē.” (1) 

2. Bambusam, kā strauji augošam augam, piemīt pārsteidzoši augsta ilgtspēja, un tas ir vismaz divreiz spēcīgāks kā tērauds. Architectural Digest reports ziņo: “Bambuss izdala par 35% vairāk skābekļa un par 35% absorbē vairāk oglekļa dioksīdu nekā koks.” (2) Pieejot radoši, bambuss ir ne tikai noturīgs, bet arī skaists materiāls, lai radītu interesantus un neparastus dizaina risinājumus kā iekšdarbiem, tā arī fasādē.

3. Pārstrādājamie materiāli, piemēram, kartons, plastmasas pudeles un citi materiāli tiek nosaukti kā viens no potenciāliem “zaļiem” būvniecības materiāliem. “Šos materiālus var izmantot gan interjeram iekštelpās, gan ārējiem darbiem, piemēram, izolācijai. Materiāls ne tikai izdala mazāk oglekļa, daudzos gadījumos to var arī izkausēt un izmantot atkārtoti, kad rodas tāda vajadzība, taču to var izdarīt tikai vienu reizi.” (3) 

4. “Pašdziedinošs” betons. Jauns materiāls, kas joprojām ir izstrādes procesā un tiek pārbaudīts. Vienlaikus tas ir ļoti unikāls, jo jaunā betona ražošanas tehnoloģijas ļauj būtiski samazināt oglekļa emisijas, novēršot nepieciešamību pēc infrastruktūras uzlabojumiem, vienlaikus pagarinot ēkas ekspluatācijas laiku. Turklāt tajā ir baktērijas, kuras burtiski “dziedina” plaisas. TUD ziņojumā ir teikts: “Materiālā ir iestrādātas mazas nātrija silikāta kapsulas, kuras saplīst, kad rodas plaisas. Kapsulās iepildītais materiāls aizpilda visus radušos tukšumus. (4)

5. “Gudrie” ķieģeļi. Zinātnieki strādā, lai radītu programmējamus ķieģeļus, kas spēs iegūt resursus no dabas un apkārtējās vides – saules gaismas, ūdens un gaisa. Šādi “viedie” ķieģeļi var ievērojami mainīt dzīvesveidu un būvniecības tendences. “Ķieģeļi joprojām ir izpētes un projektēšanas posmā, bet tie varētu radīt jaunu ilgtspējīgu ēku būvniecības laikmetu.” (5). 

Jaunā paaudze, ko sauc arī par “millenium paaudzi”, arvien vairāk domā par dzīvi nākotnē, tādēļ daudz interesējas par videi draudzīgu risinājumu izstrādi, lai nākamajām paaudzēm atstātu ilgtspējīgas ēkas. 

Plašāka informācija un avots šeit: www.forbes.com


Nordic Homes on Facebook Nordic Homes on LinkedIn Nordic Homes on Twitter Nordic Homes on Youtube Nordic Homes on Google Plus

ISO

Privātuma politika
Copyright 2019 Nordic Homes